Editor-in-Chief

Dr. Jargalsaikhan Lkhasuren
Institute of Chemistry and Chemical Technology,
Mongolian Academy of Sciences, Ulaanbaatar, Mongolia
Email: jargalsaikhan@mas.ac.mn

Associate Editors

Dr. Azzaya Tumendelger
Institute of Chemistry and Chemical Technology,
Mongolian Academy of Sciences, Ulaanbaatar, Mongolia
Email: azzayat@mas.ac.mn

Dr. Oyuntsetseg Dolgorjav
Institute of Chemistry and Chemical Technology,
Mongolian Academy of Sciences, Ulaanbaatar, Mongolia
Email: oyuntsetsegd@mas.ac.mn

Dr. Narandalai Byamba-Ochir
Institute of Chemistry and Chemical Technology
Mongolian Academy of Sciences, Ulaanbaatar, Mongolia
Email: narandalaib@mas.ac.mn

Editorial Board Members:

ScD. Purevsuren Barnasan
Institute of Chemistry and Chemical Technology
Mongolian Academy of Sciences, Ulaanbaatar, Mongolia
Email: purevsuren@mas.ac.mn

ScD. Narangerel Janchig
Institute of Chemistry and Chemical Technology
Mongolian Academy of Sciences, Ulaanbaatar, Mongolia
Email: narangerelj@mas.ac.mn

Dr. Enkhtuul Surenjav
Institute of Chemistry and Chemical Technology
Mongolian Academy of Sciences, Ulaanbaatar, Mongolia
Email: enkhtuul@mas.ac.mn

Dr. Khulan Bayasgalan
Institute of Chemistry and Chemical Technology
Mongolian Academy of Sciences, Ulaanbaatar, Mongolia
Email: khulanb@mas.ac.mn

Associate Professor Bayarbat Ishvaanjil
School of Animal Science and Biotechnology
Mongolian University of Life Sciences, Ulaanbaatar, Mongolia
Email: bayarbat.i@muls.edu.mn

Dr. Bayarjargal Munkhuu
Institute of Chemistry and Chemical Technology
Mongolian Academy of Sciences, Ulaanbaatar, Mongolia
Email: bayarjargalm@mas.ac.mn

Associate Professor Bolormaa Oyuntsetseg
School of Arts and Sciences,
National University of Mongolia, Ulaanbaatar, Mongolia
Email: bolormaa@num.edu.mn

Professor Enkhmaa Dagvadorj
School of Biomedicine
Mongolian National University of Medical Sciences, Ulaanbaatar, Mongolia
Email: enkhmaa.d@mnums.edu.mn

Dr. Odonchimeg Munkhjargal
Institute of Chemistry and Chemical Technology
Mongolian Academy of Sciences, Ulaanbaatar, Mongolia
Email: odonchimegm@mas.ac.mn

Dr. Oyun-Erdene Gendenjamts
Institute of Chemistry and Chemical Technology
Mongolian Academy of Sciences, Ulaanbaatar, Mongolia
Email: oyunerdeneg@mas.ac.mn

Dr. Munkhtsetseg Tsednee
Institute of Chemistry and Chemical Technology
Mongolian Academy of Sciences, Ulaanbaatar, Mongolia
Email: mugi@mas.ac.mn

Associate Professor Rentsenmyadag Dashzeveg
School of Arts and Sciences
National University of Mongolia, Ulaanbaatar, Mongolia
Email: d_rentsenmyadag@num.edu.mn

BICCT's editoral structure information in Mongolian language

Ерөнхий редактор

Лхасүрэнгийн Жаргалсайхан, Ph.D
Хими, химийн технологийн хүрээлэн
Шинжлэх Ухааны Академи
И-мэйл: jargalsaikhan@mas.ac.mn

Редакцийн зөвлөлийн дарга

Түмэндэлгэрийн Аззаяа, Ph.D
Хими, химийн технологийн хүрээлэн
Шинжлэх Ухааны Академи
И-мэйл: azzayat@mas.ac.mn

Редакторууд

Долгоржавын Оюунцэцэг, Ph.D
Хими, химийн технологийн хүрээлэн
Шинжлэх Ухааны Академи
И-мэйл: oyuntsetsegd@mas.ac.mn

Бямба-Очирын Нарандалай, Ph.D
Хими, химийн технологийн хүрээлэн
Шинжлэх Ухааны Академи
И-мэйл: narandalaib@mas.ac.mn

Редакцийн зөвлөлийн гишүүд

Барнасангийн Пүрэвсүрэн, Sc.D, Академич
Хими, химийн технологийн хүрээлэн
Шинжлэх Ухааны Академи
И-мэйл: purevsuren@mas.ac.mn

Жанчигийн Нарангэрэл, Sc.D
Хими, химийн технологийн хүрээлэн
Шинжлэх Ухааны Академи
И-мэйл: narangerelj@mas.ac.mn

Сүрэнжавын Энхтуул, Ph.D
Хими, химийн технологийн хүрээлэн
Шинжлэх Ухааны Академи
И-мэйл: enkhtuul@mas.ac.mn

Баясгалангийн Хулан, Ph.D
Хими, химийн технологийн хүрээлэн
Шинжлэх Ухааны Академи
И-мэйл: khulanb@mas.ac.mn

Ишваанжилын Баярбат, дэд профессор
Мал аж ахуй, биотехнологийн сургууль
Хөдөө аж ахуйн их сургууль
И-мэйл: bayarbat.i@muls.edu.mn

Мөнхөөгийн Баяржаргал, Ph.D
Хими, химийн технологийн хүрээлэн
Шинжлэх Ухааны Академи
И-мэйл: bayarjargalm@mas.ac.mn

Оюунцэцэгийн Болормаа, дэд профессор
Шинжлэх ухааны сургууль
Монгол улсын их сургууль
И-мэйл: bolormaa@num.edu.mn

Дагвадоржийн Энхмаа, профессор
Биоанагаахын сургууль
Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургууль
И-мэйл: enkhmaa.d@mnums.edu.mn

Мөнхжаргалын Одончимэг, Ph.D
Хими, химийн технологийн хүрээлэн
Шинжлэх Ухааны Академи
И-мэйл: odonchimegm@mas.ac.mn

Гэндэнжамцын Оюун-Эрдэнэ, Ph.D
Хими, химийн технологийн хүрээлэн
Шинжлэх Ухааны Академи
И-мэйл: oyunerdeneg@mas.ac.mn

Цэднээгийн Мөнхцэцэг, Ph.D
Хими, химийн технологийн хүрээлэн
Шинжлэх Ухааны Академи
И-мэйл: mugi@mas.ac.mn

Дашзэвэгийн Рэнцэнмядаг, дэд профессор
Шинжлэх ухааны сургууль
Монгол улсын их сургууль
И-мэйл: d_rentsenmyadag@num.edu.mn